Kui surmav on COVID-19?
Stanfordi ülikool: "Sellel aastal on Ameerikas rohkem lapsi surnud hooajalise gripi tõttu, kui COVID-19 haigusesse."
Enamus nakatunuid põeb Covidi väga kergelt või nagu tavalist külmetushaigust.
Vähiarst Karol Sikora: Kruiisilaevad on parim uuringumaterjal. Selleks on olnud kruiisialev, Prantsuse lennukikandja ja Ameerika sõjalaev. Kõigis toimusid nakatumised. Üldistatult on statistika sama: Väga kõrge nakatumise protsent. Laevadel nakatus tuhandeid inimesi, aga väga vähesed surid! Aprillis oli uudistes Okinawa sadamasse karantiini pandud kruiisilaev. Reisijate keskmine vanus oli 72. Nad oli eakad. Kuid 700 nakatanust vaid vähesed surid. Me unustame, et grippi oli sellel aastal surnud rohkem inimesi, kuid Covid-isse.
Maailma Tervishoiu organisatsiooni ja Stanfordi ülikooli koostöös valmis metaanalüüs. Alla 70-aastase inimese infektsiooni suremuskordaja mediaan oli 0,05%.
Endine pataloogiaprofessor ja endine UK terviseameti konsultant: See on fakt, et alla 70 aastate inimeste infektsiooni suremuskordaja on 0,05% - mis on umbes poole väiksem, kui gripi puhul. Kui sa ei muretse liiklusõnnetuses või milleski muus õnnetuses hukkumise pärast, siis Sul ei ole ka põhjust karta Covid-isse suremist!
Biofüüsik ja nobeli preemia laureaat Michael Levitt: Iisraelis on covid-i suremuse mediaan üle 85 eluaasta. Kõikjal Euroopas on see ka 85 eluaastat, kuna pooled surmad on üle 85 eluaasta!
Hetkel käigus olevad ranged meetmed oleks õigustatud, kui Covidi suremus oleks võrreldav Hispaania grippiga. Nii suure suremuse korral oleks üleriigiline karantiin ja ranged meetmed möödapääsmatud. Hispaania gripp niitis valimatult, erinevatel hinnangutel suri maailma elanikkonnast 3,1%, Covid-il 0,0175%! See tähendab, et Covid ei ole ligilähedaseltki sama surmav! See ei ole see sajandi pandeemia!
Biofüüsik ja nobeli preemia laureaat Michael Levitt: Mul pole kahtlustki, et kui me sellele tagasi vaatame, siis on selge, et karantiinipoliitika kahjud ületavad mäekõrguselt covid-i elude päästmise. Majandusteadlased käsitlevad surma väga lihtsal viisil. Nad ei loe surnute arvu. Nad järeldavad, et kui sureb 20-aastane, siis see on suurem kahju, kui sureb 85-aastane. See on keeruline teema. Kuid mingis mõttes, kas me hindame 20-aastase potentsiaalset eluiga samamoodi nagu eaka inimese eluiga?
Stanfordi ülikool Jayanta Bhattacharya: "Need inimesed, kes kannatavad sulgemisega kaasnevate kahjude tõttu, suletud koolid, ettevõtted, ülikoolid, depressioon, enesetapumõtted, kogu see meeletu kaasnev kahju, kuigi neil on väga väike võimalus sellesse haigusesse surra - SEE PEAB LÕPPEMA!"
Oxfordi ülikool Sunetra Gupta: "Tuleb leida ressursid ja moodused, et haavatavat osa ühiskonnast kaitsta. Need, kes ei ole sellele haigusele haavatavad, võivad vabalt ringi liikuda, nakatuda ja saavutada, mida me jätkuvalt kutsume, karjaimmuunsus."
Stanfordi ülikool Jayanta Bhattacharya: "Tegemist on teaduspõhise lähenemisega, mille eesmärk on vähendada kahjusid, ühiskonna kõikides kihtides."